Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %
Magazín
ČR se opět zapojí do iniciativy na podporu finanční gramotnosti

Česká republika se letos pošesté zapojí do mezinárodní iniciativy Global Money Week, která podporuje finanční gramotnost mladých lidí. V týdnu od 21. března do 27. března se bude zejména v základních a středních školách nebo dětských domovech konat série přednášek a workshopů s názvem „Mysli na svou budoucnost, nakládej s penězi chytře!“, které dětem nabídnou setkání s odborníky ohledně financí. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí, které je národním koordinátorem akce.

Cílovými skupinami projektů nejsou jen žáci a studenti, ale také učitelé, rodiče a veřejnost. Podle situace se uskuteční na školách a v dětských domovech off-line nebo on-line přednášky, workshopy a webináře s podnikateli. Foto: iStock

Všichni zájemci se mohou do aktivit zapojit a registrovat na webových stránkách hlavních organizátorů, kterými jsou yourchance o.p.s. a EFPA ČR.

„Mysli na svou budoucnost a nakládej s penězi chytře. Jsem moc rád, že můj první Global Money Week v čele ministerstva financí se ponese v duchu tohoto pro mě velmi symbolického hesla,“ uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Dodal, že děti a mládež se musí naučit moudře nakládat se svými penězi.

„V Česku máme více než 700 tisíc lidí v exekuci, 80 procent lidí nerozumí ukazateli RPSN a nedokáže tak kriticky zhodnotit půjčku, kterou si bere. Proto je finanční vzdělávání už od školního věku důležité a proto vždy plně podpořím projekty, jako je Global Money Week,“ uvedl.

Cílem celosvětové kampaně Organizace pro ekonomickou spolupráci a rozvoj (OECD) je bojovat proti chudobě, podporovat finanční gramotnost a šířit osvětu v oblasti finanční prosperity napříč generacemi.

(ČTK)