Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %
Magazín
ČNB upozornila na aktivity dvou firem, investice u nich nejsou chráněné

Česká národní banka (ČNB) upozornila na aktivity společností Capital Star LTD a Jotul Capital Limited, které nabízejí obchodování s akciemi, komoditami a nástroji peněžního trhu. Ani jedna ze společností nemá povolení k poskytování finančních ani investičních služeb v Česku. Případná investice tak není ze zákona pojištěná ani jinak chráněná, informovala dnes ČNB.

ČNB

Česká národní banka (ČNB) upozornila na aktivity společností Capital Star LTD a Jotul Capital Limited, které nabízejí obchodování s akciemi, komoditami a nástroji peněžního trhu. Foto: iStock

ČNB také upozornila, že společnost Capital Star LTD se neoprávněně prezentuje jako subjekt s povolením k činnosti vydaným centrální bankou. Dokument je podle ČNB podvržený a v prezentované podobě nikdy nebyl vydán. Podle ČNB tato společnost nemá ani povolení ze strany kyperského dohledového orgánu, přestože to o sobě na svých internetových stránkách tvrdí.

ČNB určuje měnovou politiku, vydává bankovky a mince, řídí peněžní oběh, platební styk a zúčtování bank. Vykonává také dohled nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijním připojištěním, družstevními záložnami, institucemi elektronických peněz a devizový dohled.

(ČTK)