Zlato (oz) / USD
1 923,49
0,10 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Bit.plus: Objem obchodů s kryptoměnami v květnu klesl o desetinu

Objem obchodů s kryptoměnami v květnu klesl proti předchozímu měsíci zhruba o deset procent na 320 milionů korun. Meziročně to bylo o pětinu méně. Za prvních pět měsíců Češi zobchodovali v kryptu přes 1,48 miliardy korun, což je o 22 procent méně než loni. Vyplývá to z údajů největšího tuzemského obchodníka Bit.plus.

kryptoměny
Objem obchodů s kryptoměnami v květnu klesl proti předchozímu měsíci zhruba o deset procent na 320 milionů korun. Foto: iStock

Kurz nejvíce obchodovaného bitcoinu v květnu klesl o tři procenta na 27 200 dolarů (USD). Na začátku měsíce přitom překonal hranici 29 500 USD. Meziročně byl bitcoin na konci května o 14 procent slabší.

„V květnu byl zaznamenaný pokles zhruba o deset procent oproti předchozímu měsíci. Výrazný nárůst je v počtu obchodů se stablecoiny USDT a USDC,“ uvedl ředitel Bit.plus Martin Stránský.

Podle analytika Portu Lukáše Rašky byl uplynulý měsíc na trhu s kryptoměnami nebývale klidný. „V květnu pokračoval trend stahování bitcoinu a dalších kryptoaktiv z kryptoměnových burz a směnáren. To dokládají čísla, podle kterých v květnu poměr množství bitcoinu na burzách vůči celkovému množství vytěžených bitcoinů klesl na nejnižší hodnotu od prosince 2017. To značí, že investoři vidí bitcoin jako dlouhodobější investici a jsou si čím dál častěji vědomi toho, že pokud kryptoměny nechají nezabezpečené na kryptoměnové burze, hrozí jim jejich ztráta,“ podotkl.

V minulém měsíci podle ředitele firmy 2Bminer Jakuba Hlavenky narostla obtížnost těžby bitcoinu na takovou úroveň, že poprvé těžaři získali více odměn za transakce než za vytěžený blok. „Tento jev jen ukázal na budoucnost těžby bitcoinu, kde má být hlavní odměnou právě verifikování transakcí mezi klienty. Byl způsoben velkým přívalem obrázků NFT (tzv. nezaměnitelných tokenů) na bitcoinovou síť,“ dodal.

Dále byla schválena regulace MiCA a začala aktivní jednání napříč Evropou ohledně akvizice kryptoměn do systému. Opět se začalo mluvit i o kryptoverzi eura.

(ČTK)

Další z kategorie Magazín