Zlato (oz) / USD
1 466,53
0,39 %
Zlato (oz) / CZK
33 855,02
0,30 %
EUR / USD
1,11
0,14 %
USD / CZK
23,09
0,09 %
Magazín
Aukci oběda s Buffettem vyhrál čínský podnikatel v kryptoměnách

Letošním vítězem každoroční charitativní aukce oběda s finančníkem a filantropem Warrenem Buffettem je čínský podnikatel v oblasti kryptoměn Justin Sun. Aukce skončila v pátek večer a vítěz za možnost poobědvat s Buffettem zaplatil rekordních 4,57 milionu dolarů (zhruba 105 milionů Kč). Jeho totožnost byla odhalena teprve včera.

Buffett patří mezi nejbohatší lidi na světě a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku „věštec z Omahy“. Foto: Wikimedia

Osmadvacetiletý Sun je zakladatelem kryptoměny Tron. O 60 let starší Buffett se v minulosti ke kryptoměnám vyjadřoval velmi kriticky, na setkání se Sunem se prý ale těší.

Sun o svém vítězství v aukci informoval na svém twitterovém účtu. Nadace Glide Foundation ze San Franciska, do které peníze z aukce každoročně směřují, tuto informaci potvrdila.

„Mám velkou radost, že Justin tento oběd vyhrál, a těším se na setkání s ním a jeho přáteli,“ uvedl Buffett ve včerejším tiskovém prohlášení. „Budeme se dobře bavit a nadace Glide využije jeho příspěvek na pomoc tisícům lidí,“ dodal.

Buffett patří mezi nejbohatší lidi na světě a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku „věštec z Omahy“. Vítěz aukce si může s sebou přivést sedm přátel a strávit s Buffettem několik hodin v rozhovoru na jakékoliv téma. Sun uvedl, že hodlá na setkání s „titánem investic“ pozvat vedoucí představitele z odvětví kryptoměn. „Doufám, že to bude pro všechny přínosné,“ dodal.

(ČTK)