Zlato (oz) / USD
1 773,06
0,00 %
Zlato (oz) / CZK
39 892,75
0,00 %
EUR / USD
1,13
0,00 %
USD / CZK
22,50
0,00 %

Hodnota majetku nejbohatšího člověka světa Elona Muska dál roste, dosáhla už trojnásobku hodnoty majetku legendárního amerického investora Warrena Buffetta. Informuje o tom agentura Bloomberg. Musk v poslední době těží z růstu ceny akcií automobilky Tesla, v jejímž čele stojí.

Mojmír Hampl v radě od ledna příštího roku nahradí někdejšího rektora Vysoké školy ekonomické (VŠE) Richarda Hindlse, který svou pozici neobhájil.Hampl získal v tajných volbách 36 z 64 odevzdaných hlasů, Hindls 22, oznámil předseda senátní volební komise Jan Tecl (ODS).

Výkonná rada Mezinárodního měnového fondu (MMF) v pondělí vyjádřila plnou podporu výkonné šéfce MMF Kristalině Georgievové, jež se v posledních týdnech potýkala se skandálem kolem své údajné role ve falšování údajů o Číně ve zprávě Světové banky (SB) Doing Business. Georgievová obvinění z nekalých praktik popírá. Americká ministryně financí Janet Yellenová po rozhodnutí výkonné rady prohlásila, že obvinění vzbuzují legitimní obavy, vzhledem k chybějícím přímým důkazům podle ní však není důvod na výměnu vedení MMF.

Bývalý americký prezident Donald Trump už nepatří mezi 400 nejbohatších Američanů, uvedl časopis Forbes. K umístění v letošním žebříčku Trumpovi chybělo asi 400 milionů dolarů (8,8 miliardy Kč).

Bývalý prezident USA Donald Trump soudně napadl páteční rozhodnutí ministerstva spravedlnosti, které přikázalo daňovému úřadu IRS předat jeho daňová přiznání jednomu z výborů Sněmovny reprezentantů. Exprezidentovi právníci tvrdí, že výbor ovládaný demokraty usiluje o Trumpovy záznamy čistě z politických důvodů. Republikánský exprezident v rozporu s tradicí svoje finanční záznamy odmítl zveřejnit a dlouhodobě bojuje proti různým pokusům o jejich získání.

Své vize mění ve skutečnost. Americko-kanadský podnikatel jihoafrického původu Elon Musk se podílel na vzniku internetového platebního systému PayPal a z peněz za jeho prodej založil v roce 2002 technologickou společnost SpaceX pro vývoj kosmických raket. Svět automobilového průmyslu zase změnil svými elektrovozyTesla. A realizuje i další pozoruhodné projekty. Tento vizionář, který se díky raketovému růstu svého majetku stal letos v lednu na chvíli nejbohatším člověkem planety, nicméně prohlašuje, že mu o hmotné věci až tak nejde a že jeho hlavním zájmem je urychlit vývoj cestování lidí do vesmíru. Také zastánce čisté energie nedávno přiznal, že trpí Aspergerovým syndromem, proslul svým nekonformním chováním, a také se často a rád vyjadřuje k řadě témat, hlavně na twitteru. V pondělí oslaví padesátiny.

O čelo žebříčku nejbohatších lidí podle magazínu Forbes se tento týden přetahují francouzský módní magnát Bernard Arnault a šéf Amazonu Jeff Bezos. Pořadím opakovaně míchá pohyb akcií na burze.

Americký investor a zakladatel společnosti Berkshire Hathaway Warren Buffett ukončil spekulace o svém nástupci v čele podniku. V rozhovoru v televizi CNBC za něj označil Grega Abela, který teď v Buffettově investiční společnosti dohlíží na podnikání mimo pojišťovnictví.

V americké federální věznici zemřel v 82 letech finančník Bernie Madoff, autor největšího finančního podvodu v historii Spojených států. Informují o tom včera zahraniční média. Madoff zemřel přirozenou smrtí, uvedla agentura AP.

V žebříčku nejbohatších lidí světa, který sestavuje americký časopis Forbes, figuroval Petr Kellner od roku 2006. Tehdy se tu objevil jako první Čech a obsadil 224. místo, pro české byznysové prostředí to byl významný okamžik.

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok si loni ve své funkci vydělal 4,194 milionu korun čistého, tedy 349 475 korun měsíčně. V hrubém vyjádření představovala jeho mzda 5,85 milionu korun. Informovala o tom ČNB ve své roční zprávě o hospodaření za loňský rok, kterou zveřejnila na internetu. Průměrná měsíční mzda v celé ČR byla loni podle Českého statistického úřadu 35 611 korun.

Vývoj ceny zlata

Aktuální cena zlata (oz)

0,00 %
1 773,06 Zlato/USD