Zlato (oz) / USD
1 836,85
0,51 %
Zlato (oz) / CZK
39 797,09
0,54 %
EUR / USD
1,21
0,09 %
USD / CZK
21,67
0,03 %
Zlato
Útok na 1800 dolarů přerušen, ale ne zastaven

Pokus zlata překonat hranici 1800 dolarů za unci byl přerušen obnovenými obavami z koronaviru. Nicméně stratégové kanadské bankovní společnosti TD Securities očekávají, že se žlutý kov kvůli dlouhodobým inflačním očekáváním bude obchodovat nad 1800 dolary.

Třetí pokus žlutého kovu proniknout do zóny 1800 přerušily obnovené obavy z koronaviru. Foto: iStock

„Obavy z covidu přerušily, ale nezrušily bezprostřední pokus zlata o průlom. Třetí pokus žlutého kovu proniknout do zóny 1800 přerušily obnovené obavy z koronaviru, které pozastavily nárůst dlouhodobých inflačních očekávání, jaká jsme viděli během několika posledních obchodních dnů. 

Očekáváme však, že rostoucí důvěra v hospodářském oživení při extrémně nízké volatilitě úrokových sazeb pomůže dlouhodobým inflačním očekáváním nadále růst. V této souvislosti bude snižování reálných sazeb podporovat cenu zlata v průniku do pásma 1800 dolarů,“ vyjímá z analytické zprávy španělský poradenský portál FXStreet.

„Fiskální stimulace a stimulace centrálních bank jako z období druhé světové války, změna stereotypů centrálních bank, která bude zahrnovat symetrické inflační cíle, a uvolňující se globalizace také naznačují, že popularita aktiv zajišťujících před inflací může růst. V této souvislosti bude přesun toků aktiv do bezpečných rájů i nadále výnosným obchodem,“ shrnuli kanadští analytici.

(rek)