Zlato (oz) / USD
2 337,95
0,25 %
Jistota ve vlastních rukou
0

V únoru banky nakoupily 51 tun zlata

Centrální banky přidaly v únoru do svých rezerv 51 tun zlata, nejvíce od loňského října. Prodaly jen 200 kilogramů. Do navyšování rezerv se zatím okrajově zapojila také Indie. Podle údajů Mezinárodního měnového fondu nakoupila 1,7 tuny zlata.

Centrální banky, hlavně z rozvíjejících se trhů, pokračují v akumulaci zlata pro ozdravení svých rezerv. Foto: iStock

Celkové zlaté rezervy Indie se tak zvýšily na 608,7 tuny. To je v tabulce zlatých rezerv centrálních bank jedenácté místo na světě. Sousední Pákistán má 64,6 tuny zlata (45. místo na světě), Bangladéš 14 tun (66. místo) a Nepál 6,4 tuny (82. místo), píše indický list The Hindu.

Ten si všímá i toho, že z první desítky na zlato nejbohatších centrálních bank nakupovalo v únoru jen Rusko a Čína. Podle šéfa analytiků marketingové organizace těžařů zlata WGC Alistaira Hewitta nepadl nákupní rekord z října loňského roku, kdy centrální banky do rezerv přidaly 90 tun zlata.

„Centrální banky, hlavně z rozvíjejících se trhů, pokračují v akumulaci zlata pro ozdravení svých rezerv. Významné nákupy v únoru učinilo devět centrálních bank oproti deseti v lednu,“ doplnil  Hewitt údaje WGC.

(rek)

Další z kategorie Zlato