Zlato (oz) / USD
2 337,97
0,25 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Podle Credit Suisse budu zlatá maxima až 2200 dolarů za unci

Analytik švýcarské banky Credit Suisse Fahad Tariq uvedl, že zlato bude pravděpodobně pokračovat ve svém vzestupném trendu až do konce roku 2021 a jeho cena by mohla dosáhnout až 2200 dolarů za unci.

Analytik švýcarské banky Credit Suisse Fahad Tariq uvedl, že zlato bude pravděpodobně pokračovat ve svém vzestupném trendu až do konce roku 2021. Foto: iStock

Analytik švýcarské banky Credit Suisse Fahad Tariq uvedl, že zlato bude pravděpodobně pokračovat ve svém vzestupném trendu až do konce roku 2021 a jeho cena by mohla dosáhnout až 2200 dolarů za unci.

„Zlato bude citlivé na Powellův (předseda centrální banky USA) výhled na ekonomiku a úrokové sazby. Růst výnosů z dluhopisů naznačuje, že úrokové sazby by se mohly zvyšovat již v polovině roku 2023. Zlato by mohlo také získat podporu, kdyby Powell zmínil možnost implementovat program řízení výnosové křivky, který by omezil výnosy dluhopisů,“ komentuje novou prognózu Tariq.

„Záporné reálné sazby a postoj Fedu (Federální rezervní systém) cenu zlata obecně podporují, ale klíčové bude sledovat zda výnosy vládních dluhopisů porostou dál a jestli Fed nezmění svůj holubičí postoj. Ale na základě nedávného (Powellova) prohlášení, které zdůrazňuje vyšší zaměstnanost jako prioritu před prevencí inflace, si myslíme, že to je nepravděpodobné,“ dodal.

Co Powell před bankovním výborem Senátu přesně řekl? „Ekonomika je ještě daleko od našich cílů v oblasti zaměstnanosti a inflace a bude pravděpodobně trvat nějaký čas, než bude dosaženo podstatného pokroku,“ cituje předsedu portál CNBC.

Proto je vzhledem k lepším výnosům dluhopisů pozornost trhu podle některých analytiků zaměřena na pololetní aktualizaci měnové politiky, dodává server FXStreet. Ten dál připomíná, že prognóza druhé největší švýcarské banky přichází v době, kdy se cena zlata drží nad 1800 dolary za unci poté, co se odrazila od sedmiměsíčního minima z minulého týdne. 

Burzovní opce na nákup zlata v dubnu se téměř bez výkyvů obchodovaly za 1806,70 dolarů za unci. Jak konstatoval web Forexlive, maxima zlata již nemusí být nutně zaměřena na cenu nad 2000 dolary, ale stále existuje velká šance na to, aby se zlato poměrně razantně vydalo směrem k cenám okolo 1900 dolarů, jak ukazují technické rozbory.

(rek)

Další z kategorie Zlato