Zlato (oz) / USD
2 191,29
0,85 %
Jistota ve vlastních rukou
0

UniCredit Bank: Investice do realit byly v březnu více nevýhodné než v únoru

Investice do rezidenčních nemovitostí byly v březnu ještě více nevýhodné než v únoru. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytla UniCredit Bank. Její ukazatel, jenž představuje čistou roční výnosnost nájemného při odečtení průměru úrokových sazeb hypoték a vládních dluhopisů, klesl na minus 2,77 procenta. Investování do rezidenčních nemovitostí se tak podle ukazatele nadále nevyplácí.

nemovitost
Investice do rezidenčních nemovitostí byly v březnu ještě více nevýhodné než v únoru. Foto: iStock

Pokles indikátoru způsobil mírný růst výnosů vládních dluhopisů o sedm bodů, zatímco průměrná sazba hypoték a hrubá roční výnosnost nájemného meziměsíčně prakticky stagnovaly.

Z jednotlivých krajských měst nejvyšší hrubou roční výnosnost nájemného nabízely nemovitosti v Ústí nad Labem a Liberci, zatímco na opačném konci žebříčku je Zlín následovaný Brnem. V březnu klesla meziměsíčně výnosnost nájemného v osmi krajských městech, nejvíce v Pardubicích a Zlíně. Naopak nejvíce rostla výnosnost nájemného v Jihlavě.

Znepokojivě svižný růst nabídkových cen bytů v posledních měsících podle analytika UniCredit Bank Jiřího Poura zřejmě nebude mít dlouhého trvání. „To, že současné cenové tlaky začínají ztrácet dech, naznačuje skutečnost, že citelně rostou vyjednané slevy proti nabídkovým cenám nemovitostí,“ uvedl.

(ČTK)

Další z kategorie Z domova