Zlato (oz) / USD
2 411,67
0,03 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Tržby tuzemských obchodů v květnu stouply o 5 procent

Tržby v maloobchodě bez prodejů aut v květnu mírně zpomalily meziroční růst na pět procent z dubnových 5,6 procenta. Zvýšily se hlavně tržby za nepotravinářské zboží, pohonné hmoty a potraviny.

Zvýšení tržeb zaznamenaly všechny hlavní sortimentní skupiny prodejen. Dařilo se i e-shopům, kterým se zvýšily tržby o 16,4 procenta. Foto: iStock

V meziměsíčním srovnání se tržby obchodů po očištění o sezónní vlivy zvýšily v květnu reálně o 0,4 procenta. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

„Příznivé květnové výsledky podpořil jak prodej potravin, tak i nepotravinářského zboží. Meziročně rostou tržby obchodníkům nepřetržitě už 48. měsíc za sebou,“ uvedla ředitelka odboru statistiky služeb ČSÚ Marie Boušková.

Zvýšení tržeb zaznamenaly všechny hlavní sortimentní skupiny prodejen. Dále se dařilo e-shopům, kterým se zvýšily tržby o 16,4 procenta. V nepotravinářském sortimentu vzrostl prodej ve specializovaných prodejnách s počítačovým a komunikačním zařízením o 8,7 procenta.

Tržby za opravy aut a dalších motorových vozidel meziročně klesly o 4,3 procenta a za prodej motorových vozidel o 3,3 procenta.

(ČTK)

Další z kategorie Z domova