Zlato (oz) / USD
1 601,87
0,00 %
Zlato (oz) / CZK
37 037,76
0,00 %
EUR / USD
1,08
0,00 %
USD / CZK
23,12
0,00 %
Z domova
Skupina DRFG může převzít Chytrého Honzu, povolil to ÚOHS

Investiční skupina DRFG může převzít finančně-poradenskou společnost Chytrý Honza, fúzi povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Rozhodnutí je pravomocné. Skupina podnikatele Davida Rusňáka kupuje úspěšnou poradenskou firmu od jejího zakladatele Jiřího Patáka.

ChytryHonza.cz se pod Patákovým vedením dostal mezi lídry online finančního trhu. Foto: iStock

Jak úřad v tiskové zprávě uvedl, DRFG bude Chytrého Honzu kontrolovat prostřednictvím brněnské společnosti kari time. V prosinci přitom ÚOHS povolil vstup DRFG do firmy Chytrý Honza, když DRFG financovala odkup většinového podílu zakladatelem Chytrého Honzy Jiřím Patákem od investiční skupiny Rockaway a nizozemské finanční skupiny Aegon, jež vlastnily společně téměř 80 procent Chytrého Honzy.

ChytryHonza.cz se pod Patákovým vedením dostal mezi lídry online finančního trhu, když v roce 2014 propojil dosavadní internetové služby s offline prodejními kanály v podobě vlastních poboček a sítě finančních poradců Bonnet. I díky tomu společnost v roce 2016 vzbudila pozornost nizozemské finanční skupiny Aegon.

Pro Rockaway znamenal prodej podílu zhodnocení jedné z klíčových částí portfolia, která je součástí skupiny od jejího vzniku. U Aegonu zase prodej podílu souvisel s odchodem z českého a slovenského trhu.

Před vstupem DRFG Paták vlastnil 20,5 procenta Chytrého Honzy, Rockaway 49,5 procenta a Aegon 30 procent, po prosincovém vstupu investiční skupiny měl Paták získat většinu. Tu teď prodal DRFG za neupřesněnou částku.

(ČTK)