Zlato (oz) / USD
2 338,00
0,25 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Sázky na hokejový šampionát se v Česku blíží půl miliardě korun

Sázkové kanceláře v Česku na sázkách na hokejové mistrovství světa v Dánsku zatím vybraly asi 440 milionů korun. Dosavadní rekord z loňského šampionátu (1,25 miliardy korun) tak bude s velkou pravděpodobností překonán. Uvedli to zástupci sázkových společností, které včera ČTK oslovila. Zatím nejvyšší čistou výhru, 750 000 korun, si připsal klient Fortuny. Favoritem na celkový triumf zůstává Kanada. Čechům ve čtvrtečním zápase proti Rusku věří asi pět procent sázkařů.

Sázky na hokejový šampionát se v Česku blíží půl miliardě korun. Foto: iStock

„Sázkaři mají o hokejový šampionát v souladu s naším očekáváním mimořádný zájem, vklady se už blíží ke 200 milionům korun. Pokud bude nastolený trend pokračovat, pak by neměl být problém překročit naše celkové očekávání na úrovni 550 milionů korun,“ uvedl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

V souboji bookmakerů se sázkaři podle něj zatím mají mírně navrch sázkové kanceláře. Sázkařům nahrává to, že turnaj zatím neprovází tolik kolapsů favoritů jako v minulých letech. „Nicméně mimořádně sledovaná byla pochopitelně utkání Česka. V zápasech se Slováky a Švýcary většina ze sázkařů věřila v úspěch po základní hrací době. To naopak nahrálo bookmakerům,“ doplnil Šrain. Češi nakonec vyhráli po prodloužení (3:2), respektive po samostatných nájezdech (5:4).

Bookmakeři dnes věří Rusům

Tipsport přijal sázky za 170 milionů korun. „Nejsázenější byl zatím zápas Česko – Slovensko, na který jsme vybrali skoro 15 milionů korun. Na čtvrteční zápas Česko – Rusko asi nepadnou rekordní sázky, v sázkařích se to bude prát, zda mají dát v kurzu 4,42:1 na náš tým nebo za 1,66:1 na Rusko. Sázky jsou ale zatím rozloženy jednoznačně na výhru Rusů,“ podotkl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava. U Tipsportu jde zatím na výhru Rusů po 60 minutách 90 procent sázek, u Chance 94 procent a u Fortuny 95 procent.

Chance přijala sázky za 35 milionů korun. „Ve čtvrtek nás čeká sborná a bookmakeři i sázející se shodují na tom, že šance na výhru českého týmu je mizivá. Což je logické, naše výkony jsou dosud spíš rozpačité. Naproti tomu první útok ruského týmu předvádí fantastickou hru,“ sdělila mluvčí Chance Markéta Světlíková.

Výhry přinesl gól v oslabení i remíza

Jasným favoritem na zlato zůstávají i přes úvodní porážku s USA (4:5 na samostatné nájezdy) Kanaďané s kurzem 2,5:1. Následují Švédsko (6:1), Rusko (6,7:1), USA (7,5:1) a Finsko (8:1). Čechům kurz na titul mírně klesl z původních 16:1 na 13:1. Na zisk medaile zůstává 3,8:1.

Nejvyšší čistou výhru na tiketu, kde jsou výhradně události z MS, zatím eviduje Fortuna. Klient tam vsadil 150 000 korun na to, že v úterním zápase Finsko – Norsko (7:0) padne gól v oslabení. Při kurzu 6:1 vyhrál 750 000 korun. V Tipsportu vyhrál sázkař 520 000 korun za uhodnutou remízu Dánska s Německem (3:2 s.n.) a na to, že v utkání Švédsko – Bělorusko (5:0) padne minimálně pět gólů.

Vsazeny jsou stovky milionů

U Tipsportu, Fortuny a Chance zatím dosáhly sázky v souhrnu asi 405 milionů korun. Podíl těchto firem na trhu kurzových sázek loni podle odhadů činil 92 procent. Ostatní společnosti absolutní hodnotu většinou nezveřejňují, dá se však předpokládat, že celkový objem sázek dosáhl zhruba 440 milionů korun. Na šampionátu je zatím odehráno pět dní z celkových 17. Pokud by objem sázek pokračoval stejným tempem, dosáhl by asi 1,5 miliardy korun.

Loňský hokejový rekord z MS v Německu a Francii činí 1,25 miliardy korun. Rekordní událostí bylo fotbalové Euro ve Francii v roce 2016 s přijatými sázkami za 1,9 miliardy korun. „Oproti loňskému roku očekáváme navýšení sázek. Ale zásadní navýšení nastane jen v případě postupu českého týmu do semifinále, tedy do boje o medaile,“ dodal mluvčí Sazky Václav Friedmann.

(ČTK)

Další z kategorie Z domova