Zlato (oz) / USD
1 944,94
0,06 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Rozpočet Hradu by se měl příští rok snížit o 10 milionů na 421,7 milionu korun

Rozpočet Kanceláře prezidenta republiky by se měl příští rok snížit proti letošnímu zhruba o deset milionů korun na 421,7 milionu. Vyplývá to z návrhu státního rozpočtu zveřejněného v legislativní knihovně vlády. Kabinet musí rozpočet projednat do konce září, může ještě jeho parametry změnit.

Pražský hrad
Rozpočet Kanceláře prezidenta republiky by se měl příští rok snížit proti letošnímu zhruba o deset milionů korun na 421,7 milionu. Foto: Wikimedia

O rozpočtu Hradu, stejně jako například Parlamentu či některých dalších úřadů, rozhoduje sněmovní rozpočtový výbor. Ministerstvo financí jej musí do návrhu rozpočtu zanést a vláda podpořit tak, jak je výbor schválil. Učinil tak v červnu.

Výdaje vlastního úřadu prezidentské kanceláře by se měly oproti letošku zvýšit zhruba o 50 milionů korun na 187,6 milionu. Naopak výdaje na areál Pražského hradu a zámku Lány by se měly snížit téměř o 55 milionů korun na 198,8 milionu. O šest milionů by měly klesnout výdaje na lesní hospodářství, a to na 35,3 milionu korun.

Náklady na platy zaměstnanců se mají zvýšit zhruba o 38 milionů na 116 milionů korun. Příjmy kanceláře mají opět činit 60 000 korun.

Ministerstvo financí předložilo vládě návrh státního rozpočtu na příští rok se schodkem 252 miliard korun. Příjmy by podle návrhu měly být 1,921 bilionu korun, meziročně se sníží o 0,3 procenta. Výdaje by měly klesnout o 2,2 procenta na 2,173 bilionu korun. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) nepředpokládá změnu plánovaného schodku, debata se podle něj povede o výdajích jednotlivých kapitol.

(ČTK)

Další z kategorie Z domova