Zlato (oz) / USD
2 337,97
0,25 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Průzkum: Daňové poradce využívají dvě třetiny firem a podnikatelů

Služeb daňových poradců využívají pravidelně nebo nárazově zhruba dvě třetiny firem. Daňové poradce přitom využívá i více než polovina firem a živnostníků, kteří mají obraty v řádech jednotek milionů korun. Vyplývá to z průzkumu Komory daňových poradců mezi 430 firmami a podnikateli, kteří jsou plátci DPH a mají roční obrat nad pět milionů korun. Komora o tom informovala v tiskové zprávě.

Celkově je s daňovým poradcem spokojeno 85 procent dotázaných firem a živnostníků. Foto: Pixabay

Jako hlavní důvod spolupráce s poradci uváděli respondenti, že chtějí mít jistotu, že mají daňové záležitosti v pořádku. Samotná optimalizace daní nebo zpracování přiznání není pro ně hlavním důvodem.

„Daňové zákony jsou složité a daňoví poradci pomáhají podnikatelům s jejich správným pochopením. Odstraňuji tak riziko chybného postupu a možného následného postihu ze strany finančního úřadu, což je v konečném důsledku výhodné jak pro firmy, tak pro stát,“ uvedl tajemník komory Radek Neužil.

Poradci podle průzkumu nejčastěji konzultují ve firmách konkrétní daňové záležitosti, správnost postupů a zpracovávají daňové přiznání. Menší firmy pak využívají poradce i pro zpracování účetnictví a jeho kontrolu.

Celkově je s daňovým poradcem spokojeno 85 procent dotázaných firem a živnostníků, vyplývá z průzkumu výzkumné a poradenské společnosti B-inside.

(ČTK)

Další z kategorie Z domova