Zlato (oz) / USD
2 337,97
0,25 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Prezident HK Dlouhý byl zvolen náměstkem Eurochambres

Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý (66) byl včera v Římě na zasedání Evropské asociace obchodních a průmyslových komor Eurochambres zvolen náměstkem prezidenta této organizace. Ta zastupuje více než 20 milionů podniků a 1700 regionálních a místních komor ve 44 zemích.

Vladimír Dlouhý byl v 90. letech jednou z nejznámějších tváří polistopadové ekonomické transformace. Foto: Wikimedia

Komory si zvolily na další dva roky do čela organizace Rakušana Christopha Leitla. Funkční období jeho tří náměstků je dvouleté. Dlouhý se chce soustředit na strategické plánování a lobbing směrem k institucím EU. Doporučil, aby si asociace stanovila priority pro další mandát EU.

Za Hospodářskou komoru se Dlouhý stal i členem Rady ředitelů. Zastoupení má komora rovněž v rozpočtovém výboru, jehož členkou byla na následující rok potvrzena viceprezidentka HK Irena Bartoňová Pálková.

Dlouhý byl v 90. letech jednou z nejznámějších tváří polistopadové ekonomické transformace. V letech 1992 až 1997 byl ministrem průmyslu a obchodu, poté se z politiky stáhl a odešel do soukromého sektoru, přednášel na vysoké škole a v letech 2006 až 2008 byl členem takzvané Pačesovy komise, která zpracovávala dlouhodobou energetickou koncepci ČR.

V lednu 2008 se stal členem Národní ekonomické rady vlády ČR. Počátkem roku 2013 se neúspěšně ucházel o nominaci v prvních přímých volbách prezidenta samostatné ČR. Od roku 2014 je prezidentem Hospodářské komory.

Hospodářská komora ČR vstoupila do Eurochambres jako přidružený člen 3. října 1994 a stala se plným členem po vstupu ČR do EU od 1. května 2004.

(ČTK)

Další z kategorie Z domova