Zlato (oz) / USD
2 159,89
1,04 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Koruna po vyjádření viceguvernérky ČNB mírně posílila, zisk ale neudržela

Koruna stagnovala k oběma hlavním světovým měnám. Vůči euru si zachovala kurz 25,29 Kč/EUR, přestože přes den v reakci na vyjádření viceguvernérky České národní banky mírně zpevňovala. K dolaru od pondělního podvečera oslabila o haléř na 23,16 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online kolem včerejších 17:00.

Eva Zamrazilová
Evy Zamrazilová pro agenturu Bloomberg potvrdila, že si dovede představit další snížení úrokové sazby o 25 až 50 bazických bodů, o významnějším snížení ale údajně neuvažuje. Foto: ČNB

Koruna měla tendenci zpevňovat vůči jednotné evropské měně. Kolem poledne se obchodovala za 25,26 Kč/EUR. „Koruna reagovala posílením na slova viceguvernérky České národní banky Evy Zamrazilové, která pro agenturu Bloomberg potvrdila, že si dovede představit další snížení úrokové sazby o 25 až 50 bazických bodů, o významnějším snížení ale údajně neuvažuje,“ uvedl analytik společnosti Purple Trading Jaroslav Tupý. Zisky ale koruna neudržela. Odpoledne oslabila a nakonec uzavřela se stejným kurzem jako v pondělí v podvečer.

Z ekonomických dat byl zveřejněn vývoj českých maloobchodních tržeb za leden. Ty podruhé po sobě meziročně stouply, růst zrychlil na 2,4 procenta z prosincových 1,2 procenta. Meziměsíčně se tržby bez započtení prodejů a oprav motorových vozidel zvýšily o jedno procento, uvedl Český statistický úřad. V prosinci tržby meziročně vzrostly poprvé po 19 měsících poklesu.

Kurz české měny:

Předchozí závěr Včera kolem 17:00
Kč/EUR 25,29 25,29
Kč/USD 23,15 23,16

Zdroj: Patria Online

(ČTK)

Další z kategorie Z domova