Zlato (oz) / USD
1 949,81
1,45 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Koruna po týdnu posilování dnes k euru mírně ztratila, vůči dolaru dál rostla

Česká měna po týdnu posilování, které zahájila po oznámení České národní banky (ČNB) o intervencích ve prospěch koruny, k euru oslabila. Ztratila pět haléřů a den zakončila na 24,70 Kč/EUR. Vůči dolaru dál zpevnila, připsala si 13 haléřů na 23,33 Kč/USD. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.

koruna
Česká měna po týdnu posilování, které zahájila po oznámení České národní banky (ČNB) o intervencích ve prospěch koruny, k euru oslabila. Foto: iStock

Pro českou měnu je včerejší den dopadl mírně negativně, uvedl analytik Patria Finance Tomáš Vlk. „Směrem dolů je pro kurz omezením nálada na hlavních trzích, která nyní nepřeje riziku. V opačném směru pak koruně brání obavy z dalšího zásahu ČNB,“ dodal.

Podobně se vyjádřili také analytici Next Finance, podle kterých pokles k euru prozatím není nic, co by stresovalo ČNB. „Koruna nemá prostor k výraznému oslabení. Korunu nepustí ke slabším hodnotám buď trh, nebo centrální banka a její intervence,“ podotkli. Mírně k euru oslabovaly také další středoevropské měny, doplnil ekonom Komerční banky Michal Brožka.

ČNB oznámila intervence ve prospěch koruny minulý týden ve čtvrtek. Česká měna předtím oslabovala v reakci na informace, že novým guvernérem ČNB bude odpůrce zvyšování úrokových sazeb Aleš Michl. Do funkce ho pak jmenoval prezident Miloš Zeman minulý týden ve středu. Koruna se poté pohybovala kolem 25,30 Kč/EUR a 24,00 Kč/USD.

Kurz české měny:

Předchozí závěr Včera kolem 17:00
Kč/EUR 24,65 24,70
Kč/USD 23,46 23,33

Zdroj: Patria Online

(ČTK)

Další z kategorie Z domova