Zlato (oz) / USD
1 908,07
0,33 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Dnes začíná prodej osmé emise dluhopisů pro občany

Ministerstvo financí dnes zahájí prodej osmé emise státních dluhopisů určených pro fyzické osoby, tzv. Dluhopisů Republiky. Bude je možné koupit do 18. září. Ministerstvo dnes zároveň zveřejní údaje o objednávkách v rámci sedmé emise, která skončila pátek, a podrobnosti k začínající emisi.

MF zatím prodalo dluhopisy za zhruba 14,1 miliardy korun. Foto: MF ČR

V jednotlivých upisovacích obdobích, která na sebe navazují, si mohou zájemci pořídit dluhopisy v minimální hodnotě 1000 Kč. Maximální objem byl stanoven u předchozí emise na pět milionů korun pro jednotlivý typ Dluhopisu Republiky.

Objem emisí není předem stanoven, určeno je pouze období, kdy si je možné dluhopisy objednat. V předchozí emisi MF nabízelo tři typy dluhopisů – reinvestiční, protiinflační a fixní dluhopis s konstantní výší výnosu v každém roce.

MF v pilotní fázi začalo dluhopisy pro občany prodávat předloni 3. prosince. Během šesti předchozích upisovacích období lidé nakoupili dluhopisy za zhruba 14,1 miliardy korun. Největší zájem byl zatím o tzv. protiinflační dluhopis, který nabídlo MF poprvé ve třetí emisi.

(ČTK)

Další z kategorie Z domova