Zlato (oz) / USD
1 417,61
0,51 %
Zlato (oz) / CZK
32 494,45
0,08 %
EUR / USD
1,11
0,53 %
USD / CZK
22,92
0,59 %
Z domova
Čtveřice manažerů Partners přešla do Sirius Finance a ovládla ji

Čtveřice bývalých manažerů finančně poradenské společnosti Partners, Vladislava Cisarzová, Karel Maroušek, Michal Oppl a Vít Mikolášek, vstoupila do konkurenční firmy Sirius Finance. Zároveň v ní získali majoritní vlastnický podíl a společně s původními zakladateli drží 100 procent akcií. Sirius o tom včera informovala ČTK.

Sirius Finance ovládli bývalí manažeři Partners. Foto: Sirius Finance

Sirius Finance uplatňuje koncept, kdy se poradci a manažeři na základě motivačního programu postupně stanou majiteli až dvou třetin akcií firmy. Klientům společnost nabízí od hypoték přes spoření a pojištění až po investice. Firma má v následujících 12 měsících v plánu dosáhnout provozního obratu 300 milionů Kč a spolupracovat se 400 poradci.

Mezi hlavní konkurenty společnosti patří mimo jiné firmy Broker Consulting, Fincentrum, Chytrý Honza či právě Partners. Její provozní obrat loni vzrostl proti předchozímu roku o desetinu na 1,4 miliardy Kč.

„Z Partners odešlo 48 finančních poradců z přibližně celkových 1850 profesionálů. Odchod této skupinky se Partners v oblasti tržeb i řízení dotkne velmi okrajově,“ řekl ČTK generální ředitel Partners Petr Borkovec. Jejich pozice byly podle něj nahrazeny jinými lidmi z oboru.

„Naší zásadou je, že lidé, kteří firmu tvoří, ji také ve stejném poměru vlastní. Až se na trhu plně etablujeme, budou poradci a manažeři vlastnit v Sirius Finance 65 procent akcií,“ uvedla generální ředitelka společnosti Cisarzová. Firma chce také těžit z úzké spolupráce s hypoteční makléřskou firmou Gepard Finance. Její vlastníci, mimo jiné Jan Kruntorád a Adolf Červinka, jsou původními zakladateli Sirius Finance. Ta existuje od roku 2016.

(ČTK)