Zlato (oz) / USD
1 923,06
0,09 %
Jistota ve vlastních rukou
0

ČNB podruhé získala mezinárodní ocenění za transparentnost

Česká národní banka získala mezinárodní ocenění za otevřenou a srozumitelnou komunikaci s veřejností i odborníky Central Banking Transparency Award 2022. Banka o tom dnes informovala na internetu. Ocenění uděluje udělil odborný časopis Central Banking, který se více než 25 let zaměřuje na zpravodajství o centrálním bankovnictví. ČNB tuto cenu získala i v roce 2015.

ČNB
ČNB určuje měnovou politiku, pečuje o finanční stabilitu, vydává bankovky a mince, řídí peněžní oběh, platební styk a zúčtování bank. Foto: iStock

„Pochopení odborné i široké veřejnosti pro naše opatření, zejména pak v těžkých a nejistých dobách, jakými si v posledních dvou letech procházíme, je pro nás spolu s tímto oceněním důkazem, že naše snaha o čím dál větší otevřenost vůči veřejnosti má smysl,“ uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok.

ČNB je podle posledního vydání Dincer-Eichengreenova indexu transparentnosti centrálních bank je druhou nejtransparentnější centrální bankou světa za švédskou Riksbank a před centrálními bankami Chile, Norska, Maďarska, Spojených států a Evropskou centrální bankou.

ČNB určuje měnovou politiku, pečuje o finanční stabilitu, vydává bankovky a mince, řídí peněžní oběh, platební styk a zúčtování bank. Vykonává i dohled nad bankovním sektorem, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijním připojištěním, družstevními záložnami a institucemi elektronických peněz a devizový dohled.

(ČTK)

Další z kategorie Z domova