Zlato (oz) / USD
1 927,73
0,33 %
Jistota ve vlastních rukou
0

ČEB sníží počet členů představenstva i dozorčí rady

Počet členů představenstva a dozorčí rady státní České exportní banky (ČEB) se sníží. Valná hromada banky dnes rozhodla o snížení počtu členů představenstva z pěti na tři a dozorčí rady ze sedmi na pět. ČEB to uvedla v tiskové zprávě.

Z dozorčí rady odejdou ekonom Vladimír Pikora a manažer zodpovědný za produkty a strategie banky Tomáš Pubrdle. Foto: iStock

Z dozorčí rady odejdou ekonom Vladimír Pikora a manažer zodpovědný za produkty a strategie banky Tomáš Pubrdle. Náměstka zodpovědného za úsek správy rizikových pohledávek a úsek řízení rizik Davida Marka v představenstvu nahradí Emil Holan, který v bance nyní zastává funkci ředitele odboru řízení.

Předsedou představenstva a generální ředitelem banky je Jaroslav Výborný. Dalším členem představenstva je náměstek odpovědný za úsek financí a provozu Martin Draslar. Marek banku opustí k 1. srpnu na vlastní žádost. Zbývající dvě místa v současném pětičlenném představenstvu jsou nyní neobsazená a k 1. srpnu zaniknou.

Banku vlastní stát, menšinový podíl akcií má EGAP. Akcionářská práva vykonávají za stát pověřená ministerstva, z nichž má nadpoloviční podíl hlasů ministerstvo financí. Vláda v březnu rozhodla, že ČEB a EGAP mají nově spadat pouze pod ministerstvo financí.

ČEB vznikla v roce 1995 a je součástí systému státní proexportní politiky. Posláním banky je podporovat český vývoz a povědomí o České republice ve světě.

(ČTK)

Další z kategorie Z domova