Máte-li peníze v bance, pohlížíte na ně jako na „své“. Bohužel tomu bude jinak. Je to bohatství, které jste vy propůjčili bance. V budoucnu bude mít banka (se souhlasem vlády) pravomoc rozhodnout, zda a kdy se vrátí všechna vaše hotovost či její část do vašich rukou. Nastaví se nová pravidla a ta se budou pravidelně měnit. Jelikož pravidla vymýšlí banky – o nás bez nás – bude výsledek zcela jistě ve váš neprospěch.
Reakce čtenářů by mohly být zhruba takovéto:
„Ale jděte, to nemůže být pravda.“
„Dobře, děje se to, ale těžko proti tomu něco zmůžu. Je to globální věc. „
Aktivní jedinec bude reagovat takto: „Musí tu být něco, co můžu udělat, aby mě banka a stát neokradli.“
První skupina bude největší. Rigidně přijmou novou realitu a stanou se obětmi.
Druhá skupina si bude stěžovat, možná i trochu bojovat, ale nebude dostatečně připravena a nakonec se také stane obětí.
Třetí skupina bude hledat alternativy k hotovosti, a právě jim zazáří světlo na konci tunelu. Ano, tažení proti hotovosti bude mezinárodní, ale rozhodně nebude plně globální. Najdou se státy a jurisdikce, které již tradičně nebudou ochotny přijmout diktát světových mocností (čti článek – Bail-iny a vzpurné státy). Půjdou jiným či opačným směrem, než kam je USA a EU budou tlačit. Budou přijímat lidi, kteří budou prchat před kolabujícím finančním systémem. Času je málo, dveře se zavírají.
Útěk před konfiskacemi
Řešení je překvapivě jednoduché, i když vyžaduje trochu dřiny a odhodlání:
Pokud jste rezidentem jakékoli jurisdikce, která kráčí cestou „tažení proti hotovosti“, přesuňte své majetky raději do jurisdikce, která má dobrou pověst díky konzistentně stabilním vládám, nízkému či nulovému přímému zdanění, a kde panuje minimální dohled nebo regulace majetku.
Doporučujeme převést své bohatství do těch forem aktiv, která jsou pro loupeživé vlády nejtěžší ke konfiskaci , tedy depozit drahých kovů a nemovitostí v zahraničí.
Napište si plán útěku sami pro sebe, pokud by bylo nutné odcestovat.
Poznámka redakce: Válka proti hotovosti a politika záporných úrokových sazeb (ZIRP) jsou radikální a zároveň šílená opatření. Jsou také ohrožením vašich finančních jistot. Centrální plánovači si zahrávají s ohněm a zvou katastrofu k vám do domu. Většina lidí nemá tuchy, co dělat, když se zhroutí měna, nebo jak se na takovou eventualitu připravit.
Otázkou na tělo pro vás tedy budiž: jak ochráníte své úspory v případě měnové krize?
Editor: Daniel Hron
Zdroj: DailyBell, The Financial Times
Autor: Tyler Durden