Prvním bodem je neadekvátní řešení dluhového systému USA a eurozóny, přičemž je podle něj důležité si uvědomit, že je euro politická, a proto od politických rozhodnutí odvíjející se měna. Druhý vážný problém pro Campbella představují geopolitické změny.
Problémy se smogem i finanční logikou v otázce Řecka
„Ukrajinský konflikt, válka v Sýrii, obnovení válečných akcí v Karabachu, územní spory mezi Japonskem a Čínou, migrační krize v Evropě a růst IS a další. Hybridní válka se nevede na konkrétním bojišti, jako tomu bylo v minulosti,“ varuje analytik a uvádí čtvrté nebezpečí, kterým je podle něj totalitarismus a ztráta občanských práv. Do tohoto problému podle něj spadá omezení plateb v hotovosti, ale i pakt TTIP, který prý koketuje s možností anulace státní suverenity v otázkách jurisdikce na základě rozsudku arbitrážního soudu.
„Čtvrté nebezpečí představuje spása Řecka, protože reakce řeckého ministerstva zahraničí na výroky prezidenta Zemana zatím dokazují, že byl Grexit postaven na vedlejší kolej s vítězstvím hlouposti nad hospodářsko-finanční logikou,“ píše Campbell a nazývá to Pyrrhovým vítězstvím. Páté nebezpečí je podle něj růst defaultů s většinou významů tohoto slova, který je podle něho podporován celkovým zadlužením světa.
Celý text si můžete přečíst ZDE.
Šestým nebezpečím je pak podle Campbella spekulativní charakter cen plynu a přírodních zdrojů, což se prý odrazí ve financování exportérů ropy, což se prý zobrazí i v bilanci bank spolupracujících s těmito exportéry. Sedmým nebezpečím je pak to, že zlato, stříbro a podobné drahé kovy zůstanou jedinou reálnou ochranou v době smogu v Miláně a dalších městech. Zůstanou ochranou ale jen pro ty, kdo tyto kovy vlastní ve fyzické formě,“ varuje Campbell ve své analýze s tím, že Česká republika do těchto zemí nepatří vůbec a členské země EU jen v omezeném množství.
Zdroj: Parlamentní listy.cz
Autor: jc