Zlato (oz) / USD
1 924,15
0,14 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Viceguvernérka Bank of England kvůli střetu zájmů rezignovala

Nově jmenovaná viceguvernérka britské centrální banky Charlotte Hoggová dnes rezignovala. Nezveřejnila totiž informace, že její bratr má vysokou pozici v bance Barclays, čímž se dostala do podezření ze střetu zájmů. Bank of England uvedla, že rezignace Hoggové byla dobrovolná. Guvernér banky Mark Carney dodal, že rozhodnutí respektuje, avšak lituje, že Hoggová odstoupila.

Nově jmenovaná viceguvernérka britské centrální banky Charlotte Hoggová dnes rezignovala. Reprofoto: bankofengland.co.uk

Charlotte Hoggová začala pracovat v centrální bance v roce 2013 jako provozní ředitelka. Tento měsíc se stala viceguvernérkou pro trhy a bankovnictví. Tato funkce s sebou nese i zodpovědnost za dozor nad bankami, tedy i nad Barclays.

Minulý týden Hoggová přiznala, že při nástupu do centrální banky neinformovala o práci svého bratra a nezmínila se o ní ani v žádosti o jmenování do funkce viceguvernérky. Informace vyšla na světlo při vyplňování dotazníku pro zákonodárce.

Britská centrální banka tlaku kvůli střetu zájmů svých zaměstnanců již v minulosti čelila. Loni odstoupila členka výboru pro finanční politiku Clara Furseová a v roce 2015 byl vyvíjen tlak na člena měnového výboru Gertjana Vliegha, aby ukončil vazby na společnost Brevan Howard Asset Management, upozornila agentura Bloomberg.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika