Zlato (oz) / USD
1 907,65
0,35 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Trump si podle šéfa německé SPD chce ekonomicky podmanit Evropu

Předseda německé sociální demokracie (SPD) Norbert Walter-Borjans v rozhovoru s německým listem Passauer Neue Presse kritizoval sankce Spojených států vůči plynovodu Nord Stream 2. Zároveň obvinil amerického prezidenta Donalda Trumpa ze snahy ekonomicky si podmanit Evropu.

Trump minulý týden podepsal zákon zahrnující uvalení sankcí na podniky spojené s výstavbou plynovodu Nord Stream 2. Foto: Wikimedia

Trump minulý týden podepsal zákon zahrnující uvalení sankcí na podniky spojené s výstavbou plynovodu Nord Stream 2, který má po dně Baltského moře přivádět plyn z Ruska do Německa.

Spojené státy svůj postup zdůvodňují obavami z nadměrné závislosti Evropy na ruském plynu. Podle Ruska je však Washington motivován vlastními ekonomickými zájmy a snaží se zajistit v Evropě odbyt dražšímu zkapalněnému zemnímu plynu (LNG) z USA, napsala agentura DPA.

„Americký prezident se pokouší ekonomicky si podmanit Evropu,“ řekl Walter-Borjans listu Passauer Neue Presse na dotaz ohledně amerických sankcí vůči projektu Nord Stream 2.

Rusko se domnívá, že je navzdory americkým sankcím schopno dokončit výstavbu plynovodu Nord Stream 2 během několika měsíců. Česká republika k němu bude připojena plynovodem Eugal.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika