Zlato (oz) / USD
2 398,82
0,04 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Švýcarsko udělilo bankám první licence pro obchody kryptoměnami

Švýcarský regulátor finančních trhů FINMA udělil první licence na poskytování finančních služeb se zaměřením na digitální aktiva dvěma novým bankám SEBA a Sygnum. Úřad FINMA současně vydal pravidla, jak v bankách uplatňovat předpisy týkající se praní peněz v oblasti, kde anonymita přináší vyšší rizika, napsal server swissinfo.ch.

Regulátor finančních trhů FINMA udělil první licence na poskytování služeb zaměřených na digitální aktiva. Foto: iStock

Pravidla omezují transfery digitálních mincí na zákazníky, které banka zná. Ústavy pod dohledem FINMA tedy nemohou přijímat mince od zákazníků jiných institucí nebo jim digitální prostředky posílat. Tento postup platí, pokud informace o odesílateli a příjemci nemohou být v příslušném platebním systému spolehlivě předány.

Švýcarské finanční centrum se v posledních několika letech připravuje na poskytování infrastruktury založené na technologii blockchain pro obchodování s novými digitálními aktivy.

Jde o druh decentralizované databáze, která uchovává neustále se rozšiřující počet záznamů, jež jsou chráněny proti neoprávněnému zásahu.

Novou platformu plánuje příští rok zavést švýcarský burzovní operátor SIX. O digitální licenci požádaly FINMA také Bitcoin Suisse, Crypto Finance a Lykke.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika