Zlato (oz) / USD
2 345,30
1,19 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Švýcarská UBS má zaplatit v Británii pokutu 28 milionů liber

Největší švýcarská banka UBS má v Británii zaplatit rekordní pokutu ve výši 27,6 milionu liber (827 milionů Kč). Podle Britského úřadu pro regulaci finančního trhu (FCA) se provinila proti evropským pravidlům na ochranu investorů (MiFID) platným od roku 2007, když po dobu 9,5 roku vytvářela chybné zprávy o téměř 136 milionech transakcí. FCA to uvedl dnes v Londýně.

Banka se podle Britského úřadu pro regulaci finančního trhu provinila proti pravidlům na ochranu investorů. Foto: Wikipedie

Podle směrnice Evropské unie (EU) o trzích finančních nástrojů označované jako MiFID jsou banky povinny oznamovat dozorčím orgánům transakce týkající se akcií a půjček dostatečně včas a s podrobnostmi, aby se daly rychle zjistit případné nesrovnalosti.

„Pokud firmy nereportují transakce řádně, vzniká riziko skrytého zneužití trhu,“ řekl agentuře Reuters zástupce FCA Mark Steward.

UBS uvedla, že má na zaplacení pokuty vyčleněné rezervy a že záležitost nepoškodila ani její klienty, ani investory, ani jiné účastníky trhu. Dodala, že investovala do vylepšení svých systémů a do kontroly.

Švýcarská banka je podle agentury Reuters již 13. finanční skupinou, která byla za porušení evropských pravidel platných od roku 2007 pokutována.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika