Zlato (oz) / USD
2 345,30
1,19 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Société Générale prodá divizi soukromého bankovnictví v Belgii

Francouzská banka Société Générale se dohodla na prodeji své divize soukromého bankovnictví v Belgii nizozemské bance ABN AMRO. Prodej je součástí plánu francouzské banky zbavit se operací, které nejsou dostatečně velké a nedá se u nich předpokládat snížení nákladů v rámci skupiny. Hodnotu transakce banky nezveřejnily.

Banka hledá možnosti akvizic, které by jí pomohly k růstu, a současně chce prodat majetek s menším růstovým potenciálem. Foto: iStock

Société Générale chce zaměřit svou divizi soukromého bankovnictví na Francii, Británii, Lucembursko, Švýcarsko a Monako.

Evropské banky nyní restrukturalizují svůj majetek, protože se snaží posílit na trzích, na kterých vidí potenciál k růstu, a naopak se stahují z trhů, které považují za příliš malé, aby na něm mohly konkurovat.

Generální ředitel Société Générale Frédéric Oudéa tento měsíc uvedl, že banka hledá možnosti akvizic, které by jí pomohly k růstu, a současně chce prodat majetek s menším růstovým potenciálem. Na počátku tohoto měsíce banka oznámila, že převezme divizi pro obchodování s komoditami a akciemi německé Commerzbank.

ABN AMRO akvizicí zdvojnásobí svoji velikost v Belgii. Po akvizici bude mít její divize ve správě majetek v objemu 12 miliard eur (307,1 miliardy Kč), napsala agentura Reuters.

Société Générale je většinovým vlastníkem české Komerční banky. Vlastní v ní podíl 60,4 procenta.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika