Zlato (oz) / USD
1 909,89
0,74 %
Jistota ve vlastních rukou
0

V čele Deutsche bank stanul Christian Sewing

Generálního ředitele největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank Johna Cryana nahradil v čele podniku jeho dosavadní náměstek Christian Sewing. Oznámila to včera banka, která potvrdila dřívější zprávy agentur DPA a Reuters. O výměně na nejvyšším postu s okamžitou platností rozhodla dozorčí rada banky.

Generálního ředitele největší německé bankovní společnosti Deutsche Bank Johna Cryana by měl v čele podniku nahradit jeho náměstek Christian Sewing. Foto: iStock

Němec Christian Sewing střídá Brita Johna Cryana v době, kdy se banka snaží posílit svou pozici na domácím trhu. Cryan stál v čele banky necelé tři roky, investoři však přestali věřit, že se mu podaří vymanit podnik ze ztrát. John Cryan banku opustí na konci dubna, píše agentura Reuters.

Deutsche Bank loni prodělala 735 milionů eur (téměř 19 miliard Kč). Ztrátová tak byla již třetí rok za sebou. Ztráta nicméně klesla téměř o polovinu ze zhruba 1,36 miliardy eur v roce 2016.

Sedmačtyřicetiletý Sewing působí ve společnosti Deutsche Bank od roku 1989. Podle listu Der Spiegel by se měl vedení banky ujmout na květnové valné hromadě akcionářů.

List The Times koncem března uvedl, že Cryan se dostal do sporů s předsedou dozorčí rady Paulem Achleitnerem, a to mimo jiné kvůli přístupu k čínskému konglomerátu HNA Group, který se stal největším akcionářem Deutsche Bank. „Je zcela zjevné, že vztahy mezi generálním ředitelem a předsedou dozorčí rady jsou narušené,“ uvedl zdroj listu The Times.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika