Zlato (oz) / USD
2 349,77
1,38 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Šéf italské centrální banky varoval před hospodářskými riziky

Guvernér italské centrální banky Ignazio Visco varoval před hrozbami pro letošní vývoj italské ekonomiky, která se ve druhé polovině loňského roku dostala do recese. Itálie je třetí největší ekonomikou eurozóny.

Guvernér italské centrální banky Ignazio Visco varoval před hrozbami pro letošní vývoj italské ekonomiky, která se ve druhé polovině loňského roku dostala do recese. Foto: Wikipedie

Poslední prognóza centrální banky předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Itálie se v letošním roce zvýší o 0,6 procenta.

Visco nicméně uvedl, že existují významná rizika, v jejichž důsledku by hospodářský vývoj mohl za touto prognózou zaostat.

Italský HDP se v posledním čtvrtletí loňského roku snížil o 0,2 procenta oproti třetímu kvartálu, ve kterém klesl o 0,1 procenta. Ekonomika se tak dostala do recese, která se obvykle definuje jako alespoň dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.

Cílem italské vlády je dosáhnout v letošním roce jednoprocentního růstu ekonomiky. Italský podnikatelský svaz Confindustria nicméně v pátek předpověděl, že hospodářský růst se letos bude pohybovat pouze „mírně nad nulou“, napsala agentura Reuters.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika