Zlato (oz) / USD
2 346,99
1,26 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Rusko podle výboru investorů nesplnilo dluhové závazky

Rusko nesplnilo své závazky vůči věřitelům, protože neuhradilo úroky z dluhopisů v hodnotě zhruba 1,9 milionu dolarů (44 milionů Kč). K tomuto závěru dospěl výbor Mezinárodního sdružení pro swapy a deriváty (ISDA). Rusko se tak ještě více přiblížilo k platební neschopnosti. Informují o tom agentury Reuters a AFP.

Rusko
Rusko má se splácením dluhů čím dál větší potíže, protože se po útoku na Ukrajinu stalo terčem západních sankcí. Foto: iStock

Neuhrazením úroků podle výboru vznikla „úvěrová událost“, která umožňuje nárokovat proplacení pojistek dluhopisů proti platební neschopnosti.

Mezi členy výboru patří přední světové banky, včetně společností Citibank, Bank of America a Deutsche Bank. Výbor se bude tímto případem znovu zabývat příští týden.

Rusko má se splácením dluhů čím dál větší potíže, protože se po útoku na Ukrajinu stalo terčem západních sankcí, které výrazně omezily jeho přístup ke globálnímu finančnímu systému.

Minulý měsíc se americké ministerstvo financí rozhodlo neprodloužit povolení, které věřitelům umožňovalo přijímat navzdory sankcím platby z Ruska, napsala agentura Reuters.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika