Zlato (oz) / USD
1 526,27
0,03 %
Zlato (oz) / CZK
35 407,47
0,13 %
EUR / USD
1,12
0,50 %
USD / CZK
23,20
0,16 %
Světová ekonomika
Reuters: UniCredit pokročil v přípravách na převzetí Commerzbank

Italský finanční ústav UniCredit pokročil v přípravách na případný pokus o převzetí německého konkurenta Commerzbank. Podle zdrojů agentury Reuters si najal investiční bankéře, včetně bývalého náměstka německého ministra financí Jörga Asmussena, jako poradce pro případnou nabídku na převzetí.

UniCredit působí v Česku prostřednictvím společnosti UniCredit Bank, která vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky. Foto: iStock

List Financial Times (FT) už začátkem dubna napsal, že UniCredit připravuje nabídku na převzetí kontrolního podílu v Commerzbank. Podle listu by pak italská firma sloučila Commerzbank s německou HypoVereinsbank, kterou už vlastní.

Zdroje agentury Reuters obeznámené s úvahami vedení UniCreditu včera uvedly, že italská banka se už delší dobu zajímá o rozšíření aktivit v Německu. Zatím však podle nich není jasné, kdy by UniCredit mohl nabídku na Commerzbank předložit.

Commerzbank v březnu potvrdila, že jedná o případném spojení s větším domácím konkurentem Deutsche Bank. Koncem dubna však firmy oznámily, že rozhovory skončily bez uzavření dohody.

O Commerzbank se podle dřívějších informací zajímá i finanční skupina ING, což potvrdily i zdroje Reuters. Osud všech případných nabídek na převzetí bude zčásti záviset na německé vládě, která v Commerzbank vlastní 15procentní podíl.

Commerzbank působí od roku 1992 také na českém trhu, kde se zaměřuje hlavně na velké a střední podniky. V roce 2007 zahájila v České republice provoz její nízkonákladová pobočka mBank. UniCredit působí v Česku prostřednictvím společnosti UniCredit Bank, která vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky.

(ČTK)