Zlato (oz) / USD
2 337,97
0,25 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Průmyslová výroba v EU se v únoru zvýšila o 0,7 procenta, meziročně však klesla

Průmyslová výroba v Evropské unii se v únoru meziměsíčně zvýšila o 0,7 procenta, v meziročním srovnání však klesla o 5,4 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. V České republice se průmyslová produkce v únoru meziměsíčně zvýšila o 1,9 procenta, zatímco meziročně vzrostla o 0,7 procenta. Údaje o únorovém vývoji v ČR již dříve zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

průmysl
Průmyslová výroba v Evropské unii se v únoru meziměsíčně zvýšila o 0,7 procenta, v meziročním srovnání však klesla o 5,4 procenta. Foto: iStock

Průmyslová výroba v EU se v únoru podle dnešních údajů Eurostatu vrátila k meziměsíčnímu růstu po lednovém poklesu o 2,7 procenta.

V eurozóně se průmyslová produkce v únoru meziměsíčně zvýšila o 0,8 procenta po lednovém tříprocentním poklesu. V meziročním srovnání se však propadla o 6,4 procenta.

Nejvýraznější meziroční pokles průmyslové výroby v rámci EU vykázalo v únoru Irsko, kde se produkce propadla o 36 procent. Nejvýraznějšího meziročního růstu naopak dosáhlo Španělsko, kde se výroba zvýšila o 3,5 procenta.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika