Zlato (oz) / USD
1 836,36
0,00 %
Zlato (oz) / CZK
40 798,96
0,00 %
EUR / USD
1,18
0,00 %
USD / CZK
22,22
0,00 %
Světová ekonomika
NERV se shoduje na dalším zpřísnění opatření, rozhodne vláda

V rámci Národní ekonomické rady vlády (NERV) panuje poměrně široká shoda na dalším zpřísnění opatření proti šíření koronaviru. ČTK to sdělil člen NERV a hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

Další zpřísnění zejména takzvaného sociálního lockdownu v nejbližší době je tak vysoce pravděpodobné, ale konečné slovo bude mít vláda. Foto: iStock

Podle informací ČTK by omezení sociálních kontaktů mohlo spočívat v zákazu nočního vycházení nebo povinném uzavírání obchodů nejpozději ve 20:00 hodin. Na to upozornil i server Seznam Zprávy, podle kterého je jednou z možností zákaz nočního vycházení nebo rušení některých výjimek z aktuálních opatření.

„Další zpřísnění zejména takzvaného sociálního lockdownu v nejbližší době je tak vysoce pravděpodobné, ale konečné slovo bude mít vláda. NERV jde spíše o to, aby dodatečná opatření měla co možná nejmenší ekonomický dopad. V rámci NERV panuje celkem široká shoda, že tvrdý ekonomický lockdown by zásadně poškodil tuzemské hospodářství,“ uvedl Kovanda.

Další omezení sociálních kontaktů by také mohlo podle informací ČTK spočívat v motivaci zaměstnavatelů, aby umožnili práci z domova. Dále by se opatření mohla týkat omezení prodeje na farmářských trzích.

(ČTK)