Zlato (oz) / USD
2 346,99
1,26 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Londýnská burza LSE zvýšila zisk, propustí ale 250 zaměstnanců

Londýnská akciová burza LSE loni zvýšila provozní zisk o 14 procent na 751 milionů liber (22,4 miliardy Kč). Zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) pod vedením nového šéfa Davida Schwimmera vzrostl o 17 procent a poprvé přesáhl jednu miliardu liber, uvedla agentura Reuters. Společnost dnes také oznámila, že kvůli snižování nákladů letos propustí 250 zaměstnanců.

Oznámené propouštění se dotkne všech oddělení a zaměří se na odstranění duplicitních činností. Foto: Wikipedie

„Jsme výborně připraveni na cokoli, co by mohlo přijít v souvislosti s brexitem,“ řekl novinářům Schwimmer, který převzal vedení LSE v srpnu, když přišel z banky Goldman Sachs.

Dodal, že růstové příležitosti v zahraničí by letos podle očekávání LSE měly jakékoli případné nesnáze trhu zastínit.

Celoevropská obchodní platforma LSE s názvem Turquoise zažádala o povolení otevřít pobočku v Amsterodamu. Schwimmer uvedl, že povolení obdržela obratem. Upřesnil nicméně, že pokud se Británii podaří dojednat s Evropskou unií přechodné období, budou se obchody v eurech dále odehrávat v Londýně.

Oznámené propouštění se dotkne všech oddělení a zaměří se na odstranění duplicitních činností. Záměrem LSE je ušetřit těmito škrty ročně 30 milionů liber.

Tržby LSE se loni zvýšily o devět procent na 2,14 miliardy liber (63,9 miliardy Kč). Společnost navrhne vyplatit dividendu 60,4 pence na akcii, což je o 17 procent více než za rok 2017.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika