Zlato (oz) / USD
---
--- %
Zlato (oz) / CZK
---
--- %
EUR / USD
---
--- %
USD / CZK
---
--- %
Světová ekonomika
Kryptoměny posilují, ohledně revize dohledu USA nad odvětvím panuje optimismus

Kryptoměny dnes výrazně posilují, bitcoin vystoupal nad 42 000 dolarů (přes 972 000 Kč). Přispěl k tomu optimismus ohledně revize amerického dohledu nad tímto odvětvím.

bitcoin vystoupal nad 42 000 dolarů (přes 972 000 Kč). Foto: iStock

Kolem 12:50 SEČ si bitcoin podle specializovaného serveru CoinDesk připisoval 8,2 procenta na 42 164,04 dolaru. Během seance bitcoin vystoupal nad 42 400 dolarů. Druhá největší kryptoměna ethereum ve stejnou dobu stoupala o 6,2 procenta na 2745,83 dolaru.

Americká ministryně financí Janet Yellenová pochválila v prohlášení, které bylo později odstraněno z webu jejího resortu, chystaný exekutivní příkaz prezidenta Joea Bidena zaměřený na odvětví kryproměn. Opatření podle ní zajišťuje správnou rovnováhu mezi podporou inovací a řešením potenciálních rizik. To posílilo náladu v odvětví, které již dlouho volá po větší regulaci.

„Trh s kryptoměnami léta brzdí nejasná regulace v USA,“ uvedl Hayden Hughes, který vede platformu Alpha Impact. „Pokud budou přijaty jasné pokyny, mohlo by se jednat o přelomový okamžik pro toto odvětví,“ dodal.

(ČTK)