Zlato (oz) / USD
1 967,28
1,08 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Koruně se dařilo, vzhůru zamířila po zveřejnění údajů o inflaci v USA

Údaje o vývoji inflace ve Spojených státech pomohly české koruně k výraznému zpevnění vůči oběma hlavním světovým měnám. K euru si koruna od pondělního podvečera do včerejších 17:00 polepšila o desetník na 24,47 Kč/EUR. K dolaru za stejnou dobu zpevnila o 40 haléřů na 22,58 Kč/USD, což je nejlepší závěr za posledních téměř deset týdnů. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

koruna
Údaje o vývoji inflace ve Spojených státech pomohly české koruně k výraznému zpevnění vůči oběma hlavním světovým měnám. Foto: iStock

Americké ministerstvo práce uvedlo, že meziroční tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech v říjnu zpomalilo na 3,2 procenta. Údaj byl lepší, než se čekalo a potvrdil, že inflační tlaky v USA slábnou, uvedla ekonomka Jana Steckerová z Komerční banky. Dolar na zveřejněné údaje reagoval oslabením k euru i vůči středoevropským měnám.

Také podle analytika společnosti Purple Trading Jaroslava Tupého souvisí posílení koruny se zveřejněním údajů o inflaci v USA. „V případě koruny se ale jedná pravděpodobně jen o krátkodobý efekt a lze očekávat, že se koruna rychle vrátí na své slabší hodnoty,“ uvedl Tupý.

Kurz české měny:

Předchozí závěr Včera kolem 17:00
Kč/EUR 24,57 24,47
Kč/USD 22,98 22,58

Zdroj: Patria Online

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika