Zlato (oz) / USD
2 340,76
0,99 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Koruna v úvodu pracovního týdne oslabila k euru a mírně rostla vůči dolaru

Koruna v úvodu pracovního týdne oslabila vůči euru a mírně posílila k dolaru. Kolem 17:00 se obchodovala za 25,36 Kč/EUR, což je proti pátečnímu závěru o šest haléřů méně. K dolaru naopak posílila o haléř na 23,37 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

koruna
Koruna v úvodu pracovního týdne oslabila vůči euru a mírně posílila k dolaru. Foto: iStock

„Česká koruna reaguje oslabením na data ohledně průmyslové produkce za letošní únor. Ta potvrdila příliv nových zakázek a v meziročním srovnání se zvýšila o 0,7 procenta. Do budoucna tak nové zakázky podporují lehce pozitivní výhled,“ uvedl analytik obchodníka s měnami Purple Trading Jaroslav Tupý.

„Nesmíme ale zapomenout, že česká ekonomika je výrazně závislá na situaci v Německu. A právě oživení německého průmyslu je stále velmi slabé. Případný propad německého průmyslu se tak okamžitě odráží i na ekonomice ČR,“ doplnil.

Průmyslová produkce v Česku se podle zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) po třech měsících poklesu v únoru meziročně zvýšila, a to hlavně díky výrobě automobilů. Meziměsíčně byla průmyslová výroba vyšší o 1,9 procenta.

Kurz české měny:

Předchozí závěr Včera kolem 17:00
Kč/EUR 25,30 25,36
Kč/USD 23,38 23,37

Zdroj: Patria Online

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika