Zlato (oz) / USD
1 962,49
0,02 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Koruna stagnovala k euru a dál posilovala k dolaru

Kurz koruny k euru se měnil minimálně, česká měna oslabila oproti úternímu závěru o jeden haléř na 24,48 Kč/EUR. K dolaru koruna zpevnila o pět haléřů a okolo 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 22,53 Kč/USD. Naposledy byla k dolaru silnější začátkem září.

koruna
Analytici očekávají, že posílení koruny bylo pravděpodobně jen krátkodobé a česká měna se zřejmě rychle vrátí na své slabší hodnoty. Foto: iStock

V úterý koruna kvůli údajům o vývoji inflace ve Spojených státech, který předčil očekávání, výrazně zpevnila vůči oběma hlavním světovým měnám. Včera vůči euru stagnovala, vůči dolaru dál posilovala. Meziroční tempo růstu spotřebitelských cen ve Spojených státech v říjnu zpomalilo na 3,2 procenta. Dolar na zveřejněné údaje reagoval oslabením k euru i vůči středoevropským měnám.

Analytici očekávají, že posílení koruny bylo pravděpodobně jen krátkodobé a česká měna se zřejmě rychle vrátí na své slabší hodnoty. „Do příštích měsíců počítáme spíše s oslabováním koruny, tak jak se očekává, že Česká národní banka začne v prvním kvartálu 2024 postupně snižovat úrokovou sazbu,“ uvedl analytik společnosti Purple Trading Jaroslav Tupý.

Kurz české měny:

Předchozí závěr Včera kolem 17:00
Kč/EUR 24,47 24,48
Kč/USD 22,58 22,53

Zdroj: Patria Online

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika