Zlato (oz) / USD
2 346,99
1,26 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Koruna oslabila k euru i dolaru shodně o desetník

Česká měna po posilování v minulém týdnu oslabila k euru i dolaru shodně o desetník. Obchodování zakončila na 25,22 Kč/EUR a 23,18 Kč/USD. Vyplývá to z informací serveru Patria Online. Údaje o výrobní inflaci v únoru, které zveřejnil Český statistický úřad, kurz podle analytiků neovlivnily.

směnárna
Česká měna po posilování v minulém týdnu oslabila k euru i dolaru shodně o desetník. Foto: iStock

„Měny středoevropského regionu včetně české koruny měly tendenci mírně oslabovat. V páru s eurem odpoledne česká koruna ztrácela zhruba 0,2 procenta, když se obchodovala v blízkosti 25,20 Kč/EUR,“ uvedl analytik Komerční banky Jaromír Gec. České měně podle něj nepomohla ani vyšší než očekávaná dynamika cen tuzemských průmyslových výrobců v kombinaci s poměrně výrazným nárůstem korunových tržních úrokových sazeb.

Koruna na úvod týdne ztrácí i přes vyšší údaje o vývoji výrobních cen, podotkl analytik Patria Finance Tomáš Vlk. „Zásadní domácí zprávy ale přijdou až od České národní banky,“ dodal. Na středeční měnověpolitické jednání bankovní rady České národní banky poukázal i Gec. Informace ze zasedání centrálních bankéřů by podle něj mohly přinést na devizový trh vyšší rozkolísanost.

Kurz české měny:

Předchozí závěr Včera kolem 17:00
Kč/EUR 25,12 25,22
Kč/USD 23,08 23,18

Zdroj: Patria Online

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika