Zlato (oz) / USD
2 346,99
1,26 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Koruna oslabila k euru i dolaru

Česká měna oslabila k euru i dolaru. Koruna si k 17:00 pohoršila proti předchozímu závěru k euru o tři haléře na 23,41 Kč/EUR a k dolaru o 13 haléřů na 21,37 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

dolar, euro
Česká měna oslabila k euru i dolaru. Foto: iStock

Český statistický úřad oznámil, že průmyslová výroba v Česku letos v březnu meziročně stoupla o 2,2 procenta po únorovém růstu o dvě procenta. Zahraniční obchod skončil v březnu v přebytku 15,9 miliardy korun, což je výsledek meziročně lepší o 28,1 miliardy. Stavební výroba ale v březnu opět klesla, a to meziročně o šest procent.

„Data z domácí ekonomiky byla slušná, ale nejde o faktor, který by měl koruně dodávat příliš síly. Naopak to vypadá, že odpoledne převládl nepříznivý vliv nálady na globálních trzích,“ sdělil k vývoji měny analytik Tomáš Vlk ze společnosti Patria Finance.

„Pro korunu bude důležitý tento čtvrtek, kdy bude vyhlášena inflace – index spotřebitelských cen za duben. Z předchozích 15 procent za březen se očekává pokles až na 13,3 procenta,“ uvedl analytik společnosti Purple Trading Jaroslav Tupý. „To by byla příznivá zpráva, je nutné si ale uvědomit, že toto srovnání vychází příznivě hlavně kvůli vysokému srovnávacímu základu,“ doplnil.

Kurz české měny:

Předchozí závěr Včera kolem 17:00
Kč/EUR 23,38 23,41
Kč/USD 21,24 21,37

dneZdroj: Patria Online

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika