Zlato (oz) / USD
2 356,73
0,19 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Koruna mírně zpevnila k euru i dolaru

Česká měna mírně zpevnila k euru i dolaru. K 17:00 koruna posílila oproti předchozímu závěru k euru o dva haléře na 24,68 Kč/EUR a k dolaru o pět haléřů na 22,70 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

Koruna
Česká měna mírně zpevnila k euru i dolaru. Foto: iStock

„Korunu až do pátku nečekají žádné významné makrozprávy. Až v pátek budou zveřejněny zpřesněné výsledky HDP (hrubého domácího produktu, pozn. red.) v ČR za první kvartál 2024. Zajímavější pro další vývoj kurzu koruny bude až červen, kdy bude zveřejněna řada makrozpráv a budou zasedat centrální banky,“ sdělil analytik firmy Purple Trading Jaroslav Tupý.

Ani v zahraničí se podle analytičky Komerční banky Jany Steckerové neobjevily zásadní ekonomické zprávy. „Světový kalendář dnes mnoho zajímavých dat nenabídl. Šetření inflačních očekávání Evropskou centrální bankou ukázalo na jejich další mírný pokles,“ uvedla. Evropští centrální bankéři ve svých vystoupeních podle ní potvrdili ochotu na nadcházejících zasedáních postupně snižovat úrokové sazby. „V regionu žádná zajímavější data zveřejněna nebyla. Všechny regionální měny si i tak připisovaly mírné zisky,“ doplnila.

Kurz české měny:

Předchozí závěr Dnes kolem 17:00
Kč/EUR 24,70 24,68
Kč/USD 22,75 22,70

Zdroj: Patria Online

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika