Zlato (oz) / USD
2 028,41
0,21 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Koruna mírně posilovala vůči euru i dolaru

Česká koruna mírně posilovala. Vůči euru ve srovnání s úterním závěrem zpevnila o čtyři haléře na 25,32 Kč/EUR. K dolaru si pak polepšila o dva haléře, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 23,42 Kč/USD.

směnárna
Vůči euru ve srovnání s úterním závěrem zpevnila o čtyři haléře. K dolaru si pak polepšila o dva haléře. Foto: iStock

Analytik Purple Trading Jaroslav Tupý upozornil, že koruna před sebou aktuálně nemá žádné tuzemské makroekonomické zprávy. Jejím kurzem ale může zahýbat americká centrální banka (Fed), která zveřejní zápis z lednového zasedání svého měnového výboru. Poslední vyhlášení stavu inflace v USA bylo podle Tupého horší, než trhy očekávaly, což přineslo na finanční trhy značnou nervozitu.

„Pokud report FED minutes vyzní ve smyslu, že by počátek snižování úrokové sazby v USA měl být zahájen ještě později, pak by mohla být česká koruna výrazně tlačena do slabších pozic, vzhledem k tomu, že úrokový diferenciál by se prakticky vytratil,“ uvedl analytik. Pokud ale naopak FED naznačí první termín snížení úrokové sazby někdy v dubnu až květnu, mohla by koruna lehce posílit. „Nutno ale říct, že tlaky na oslabení koruny výrazně převažují,“ dodal Tupý.

Kurz české měny:

Předchozí závěr Včera kolem 17:00
Kč/EUR 25,36 25,32
Kč/USD 23,44 23,42

Zdroj: Patria Online

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika