Zlato (oz) / USD
1 915,27
0,46 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Koruna mírně oslabila k euru, výraznějšímu poklesu podle analytika zabránila ČNB

Koruna mírně ztrácela na euro a stagnovala vůči dolaru. K jednotné evropské měně oslabila od středečního podvečera o čtyři haléře na 24,60 Kč/EUR, k dolaru si zachovala kurz 25,32 Kč/USD. Vyplývá to z dat serveru Patria Online kolem 17:00.

koruna
Koruna mírně ztrácela na euro a stagnovala vůči dolaru. Foto: iStock

Česká měna včera odpoledne krátce oslabila na 24,64 Kč/EUR, pak ale část svých ztrát smazala. „ČNB proti jejímu oslabení na devizovém trhu zřejmě nadále intervenuje,“ uvedl analytik Komerční banky Jaromír Gec.

Na základě zveřejněné desetidenní bilance centrální banky Gec odhaduje, že v první říjnové dekádě uzavřela spotové operace zhruba za dvě miliardy eur. „Celkem tak již od května mohla intervenovat v celkové výši bezmála 29 miliard eur, což představuje zhruba 18 procent devizových rezerv,“ dodal analytik.

Podle odhadů rovnovážného kurzu zůstává česká měna vůči euru i nadále nadhodnocená, uvedl Gec. I proto odhaduje, že koruna bude mít tendenci alespoň do prvního čtvrtletí příštího roku oslabovat k 25 CZK/EUR, a to i přes přetrvávající přítomnost České národní banky na trhu.

Kurz české měny:

  Předchozí závěr Včera kolem 17:00
Kč/EUR 24,56 24,60
Kč/USD 25,32 25,32

Zdroj: Patria Online

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika