Zlato (oz) / USD
1 922,10
0,14 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Koruna je k euru nejslabší za deset měsíců

Česká měna se k euru propadla na nejslabší úroveň za zhruba deset měsíců. K 17:00 oslabila oproti předchozímu závěru vůči euru o 13 haléřů na 24,51 Kč/EUR. Slabší byla naposledy loni na začátku listopadu. K dolaru si také pohoršila, a to o šest haléřů na 22,81 Kč/USD, což je nejslabší úroveň od začátku letošního roku. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.

koruna, euro
Česká měna se k euru propadla na nejslabší úroveň za zhruba deset měsíců. Foto: iStock

„Pro korunu to na začátku týdne nejprve vypadalo na stabilitu, když čerstvá domácí data nepřinesla překvapení,“ sdělil analytik společnosti Patria Finance Tomáš Vlk. Český statistický úřad oznámil, že tempo meziroční inflace opět zpomalilo, když spotřebitelské ceny letos v srpnu stouply o 8,5 procenta po červencovém růstu o 8,8 procenta.

Před polednem ale začal kurz koruny k euru stoupat. „Podle ČNB (České národní banky) byl srpnový údaj o jádrové inflaci pod jejím předpokladem. Banka navíc čeká propad inflace ke dvěma procentům zkraje příštího roku. Tyto zprávy mohou na korunu doléhat, neboť trh se nyní zaměřuje na pokles domácích (úrokových) sazeb, a ten se blíží,“ uvedl Vlk. „Kurz míří na úrovně, kdy ČNB dříve korunu hájila intervencemi. Tento závazek ale před časem uvolnila,“ doplnil.

Kurz české měny:

Předchozí závěr Včera kolem 17:00
Kč/EUR 24,38 24,51
Kč/USD 22,75 22,81

Zdroj: Patria Online

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika