Zlato (oz) / USD
2 388,65
1,34 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Koruna dnes posílila k euru i dolaru

Koruna posílila k oběma hlavním světovým měnám. K euru si oproti předchozímu závěru polepšila o pět haléřů na 24,73 Kč/EUR, k dolaru zpevnila o 12 haléřů a okolo 17:00 se obchodovala v kurzu 22,77 Kč/USD. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.

směnárna
Koruna posílila k oběma hlavním světovým měnám. Foto: iStock

Zatímco v úterý odpoledne koruna odevzdala část zisků, které nabrala od začátku týdne, opět testuje hodnoty kolem 24,70 Kč/EUR, uvedl analytik Purple Trading Jaroslav Tupý.

Obavy z pomalejšího snižování úrokové sazby se podle něj snažil mírnit ředitel měnové sekce České národní banky (ČNB) Petr Král. V České televizi prohlásil, že není důvod propadat panice, pokud se dubnová inflace zrychlila z březnových dvou procent na 2,9 procenta. Inflace se podle Krále bude pohybovat pod tříprocentní hranicí i ve zbytku letošního roku a příští rok by se měla opět postupně vrátit do těsné blízkosti dvouprocentního cíle ČNB.

Vyšší než očekávaná inflace zvýšila podle některých odborníků pravděpodobnost, že centrální banka na svém červnovém zasedání sníží úrokovou sazbu jen o 25 bazických bodů. Česká koruna by v tom případě mohla dostat další silný impulz k posilování.

Kurz české měny:

Předchozí závěr Dnes kolem 17:00
Kč/EUR 24,78 24,73
Kč/USD 22,89 22,77

 

 

Zdroj: Patria Online

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika