Zlato (oz) / USD
2 181,38
1,07 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Koruna ve čtvrtek oslabovala vůči euru i dolaru

Koruna dnes oslabovala. Vůči euru klesla česká měna ve srovnání se středečním závěrem o deset haléřů na 25,30 Kč/EUR. K dolaru si pak pohoršila o osm haléřů, v 17:00 se podle serveru Patria Online obchodovala za 23,30 Kč/USD.

koruna
Koruna dnes oslabovala. Foto: iStock

Koruna ve středu posílila poté, co bankovní rada České národní banky snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 5,75 procenta. Dnes se ale vrátila zpět na slabší úroveň.

„Snižování úrokové sazby v České republice postupně tlačí českou korunu do slabších hodnot. Důvodem je především slábnoucí zájem investorů, kteří dříve profitovali ze zajímavého úrokového diferenciálu mezi korunou a eurem,“ uvedl analytik Purple Trading Jaroslav Tupý. Tak jak Česká národní banka postupně snižuje úrokovou sazbu a Evropská centrální banka ji naopak drží stále vysoko, atraktivita úrokového diferenciálu se podle něj postupně vytrácí.

„Slabá koruna přitom působí vyloženě proinflačně a je tedy na České národní bance, jaké kroky zvolí k udržení silnější koruny, zda slovní intervenci, případně intervenci devizovou,“ dodal Tupý.

Kurz české měny:

Předchozí závěr Dnes kolem 17:00
Kč/EUR 25,20 25,30
Kč/USD 23,22 23,30

Zdroj: Patria Online

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika