Zlato (oz) / USD
1 925,84
0,43 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Koruna dál ztrácela, k euru už je nejslabší za víc než devět měsíců

Česká měna dál ztrácela a k euru zakončila nejslabší za víc než devět měsíců, vůči dolaru pak za osm měsíců. K oběma světovým měnám koruna klesla shodně o sedm haléřů a kolem 17:00 se obchodovala na 24,38 Kč/EUR a 22,77 Kč/USD. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.

koruna
Česká měna dál ztrácela a k euru zakončila nejslabší za víc než devět měsíců, vůči dolaru pak za osm měsíců. Foto: iStock

Závěrečná hodnota k euru byla nejslabší od druhé poloviny loňského listopadu, vůči dolaru koruna končila s nejslabším kurzem od 5. ledna. „Tlak na českou korunu nepolevuje a projevuje se oslabením asi o půl procenta na obou hlavních párech s eurem a dolarem,“ podotkl analytik Patria Finance Tomáš Vlk.

Korunu táhne k oslabení polský zlotý, který ztrácí po středečním rozhodnutí tamní centrální banky výrazně snížit úrokové sazby, shodli se Vlk a analytik Komerční banky Jaromír Gec. „Koruně patrně neprospívají ani včerejší (středeční) a slabá data z domácí ekonomiky (průmyslová a stavební produkce a maloobchodní tržby), která z našeho pohledu indikují riziko pouze pozvolného oživení domácí ekonomiky ve druhé polovině letošního roku,“ doplnil Gec.

Kurz české měny:

Předchozí závěr Včera kolem 17:00
Kč/EUR 24,31 24,38
Kč/USD 22,70 22,77

Zdroj: Patria Online

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika