Zlato (oz) / USD
1 978,98
0,48 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Koruna dál oslabuje, včera ztratila k euru i dolaru zhruba desetník

Koruna dál oslabuje vůči euru, v 17:00 se obchodovala za 23,82 Kč/EUR, v porovnání s pondělním podvečerem ztratila 11 haléřů, je tak nejslabší za poslední víc než měsíc. Vůči americké měně si česká měna také pohoršila, oslabila o 12 haléřů na 22,21 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

euro, dolar
Koruna oslabuje vůči euru od začátku března, kdy vylepšila svá více než čtrnáctiletá maxima a dostala se na 23,38 Kč/EUR. Foto: iStock

Na korunu podle analytika Jaroslava Tupého z Purple Trading doléhá negativní sentiment na finančních trzích a problémy okolo amerického bankovního sektoru. Také podle Jana Vejmělka z Komerční banky zůstávají globální finanční trhy poznamenány problémy v americkém bankovním sektoru a snahou americké administrativy i centrální banky zabránit jakékoliv eskalaci a rozšíření problémů na další banky či sektory. „Na trzích bylo patrné zklidnění, nicméně volatilita zůstává zvýšená,“ podotkl. Zklidnění podle něj přišlo i na středoevropské měny, a to včetně české koruny.

„Ta měla ještě během prvních hodin tendenci oslabovat v souvislosti s vysokou averzí k riziku na trhu. Krátce se kurz dostal až téměř k 23,85 Kč/EUR. Takto slabá byla koruna naposledy před více než měsícem. Odpoledne již ale byla o téměř deset haléřů silnější,“ uvedl. Krátce před 17:00 se ale podle dat Patria Online opět vrátila nad 23,80 Kč/EUR.

Koruna oslabuje vůči euru od začátku března, kdy vylepšila svá více než čtrnáctiletá maxima a dostala se na 23,38 Kč/EUR. Silnější byla naposledy v červenci 2008, tehdy byl kurz těsně pod 23 Kč/EUR.

Kurz české měny:

Předchozí závěr Včera kolem 17:00
Kč/EUR 23,71 23,82
Kč/USD 22,09 22,21

Zdroj: Patria Online

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika