Zlato (oz) / USD
2 340,76
0,99 %
Jistota ve vlastních rukou
0

Japonská SoftBank koupí za 3,3 mld. USD investiční firmu Fortress

Japonská skupina SoftBank Group koupí za zhruba 3,3 miliardy dolarů (84,4 miliardy Kč) newyorskou investiční firmu Fortress Investment Group. Tokijská společnost to uvedla v dnešním sdělení. SoftBank, která se dosud zaměřovala na investice do telekomunikací a technologického sektoru, si posiluje aktivity na finančním poli v době, kdy zakládá největší fond soukromého kapitálu na světě.

Japonská skupina SoftBank je ve světě známá agresivními a často překvapivými investicemi. Foto: iStock

Koupě Fortress je pro SoftBank prvním významným hotovostním nákupem velkého investičního fondu. Přichází poté, co zakladatel japonské firmy Masajoši Son v říjnu překvapivě oznámil, že jeho skupina ve spolupráci se Saúdskou Arábií založí investiční fond pro technologický sektor se zhruba 100 miliardami dolarů (2,5 bilionu Kč).

SoftBank již v roce 2014 najala jednoho z vedoucích manažerů Fortress Rajeeva Misru. Ten nyní řídí práce na společném fondu se Saúdskou Arábií.

Společnost Fortress ke konci září spravovala investice za 70 miliard dolarů (1,8 bilionu Kč). Je to jeden z mála globálních investorů, který se zaměřuje i na investice v Japonsku. Firma sleduje celou řadu investičních strategií, objem aktiv ve správě se jí ale ve srovnání s většími konkurenty zvyšuje slabými tempy, uvedla agentura Reuters.

SoftBank je ve světě známá agresivními a často překvapivými investicemi. Její šéf se po listopadových volbách v USA setkal s nově zvoleným prezidentem Donaldem Trumpem a slíbil, že v USA investuje 50 miliard USD (1,3 bilionu Kč) a vytvoří tam na 50 000 pracovních míst.

(ČTK)

Další z kategorie Světová ekonomika